Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez - Can Yayınları - Latin Amerika - 24,19 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli, kocaman bir evde, toprak yiyen bir kızkardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları birörnek bir yığın akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha az bir sürede yazdım.

Gazeteci,Marquez'e sorar: "Yüzyıllık yalnızlığı sizce en iyi kim anladı?"

Mmarquez şuna benzer sözcüklerle yanıtlar: 

"-Bir rus kadın anladı. Birgün bir toplantıdan çıkarken, bir elinde benim kitabım, öteki elinde kalın bir defterle yanıma geldi. Defteri yüzüme doğru sallayarak, 

- 'Marquez, Marquez, Yüzyıllık yalnızlığın tamamını deftere elimle yazdım. Bakalım, sen mi daha delisin, yoksa ben mi daha deliyim.. diye'

Beni en iyi o kadın anlamıştı."der.

“İnsanın oturduğu toprakların altında ölüleri yoksa, o adam o toprağın insanı değildir”

“Önsezilerinin de kendisini terk ettiği, yapayalnız bir adam olan ve ölene dek yakasını bırakmayacak üşümeden kaçmaya çalışan Aureliano…”

Evekitap > Edebiyat - Çeviri > Latin Amerika
31,00 25,42 TL
%18
Mucizeler Dükkanı
10,00 8,20 TL
%18
Benim Hüzünlü Orospularım
10,00 8,20 TL
%18
Bir Kayıp Denizci
19,00 15,58 TL
%18
Cam Sınır

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.