Türkler Ermeniler Kürtler - 1856- 1923 Emperyalizm Kıskacında - Ersal Yavi - Yazıcı Yayınevi - Azınlıklar-Etnik Gruplar - 22,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Türkler Ermeniler Kürtler - 1856- 1923 Emperyalizm Kıskacında


Hem suçlulara hem güçlülere,
Türk, Ermeni ve Kürtlerden yanıtlar...

Görünmeyen Bazı Güçler Bizi Meşgul Ediyor
... "Avrupa Katılım Belgesi'ni hazırlayacağımız günlerde, sözde Ermeni soykırımı kararını alan Fransa'ya uygulayacağımız yaptırımlarla uğraşmaya başladık.

Türkiye'nin Avrupa bünyesinde yer almasından rahatsız olan bazı çevrelerin varlığını biliyoruz. Bunların bir bölüm içimizde, büyük bir bölümü de karşımızda. Uyum sağlayacağımızı sandığımız günlerde bu çevreler harekete geçiyor ve bizi Avrupa'dan uzaklaştırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar; çok kere de başarılı oluyorlar. Yıllardır Batılı ile uzlaşma isteği içinde olmamıza rağmen, günaşırı yeni sorunlarla karşılaşıyoruz. Görünmeyen bazı güçler bizi meşgul ediyor, sonra kaybettiklerimizle başbaşa kalıyoruz. Bu arada etrafımızdaki çember giderek daralıyor."
- Nezih Demirkent, Gazeteci, Dünya, 26/1/2001)

Monolog Söylemlerimizi Diyaloğa Dönüştürüp,
Ortak Hafızamızı Niçin Yeniden İnşa Etmeyelim?
... "Biz Ermeni sorunun konuşulduğu alan, üçüncü ülkelerin parlamentoları olmamalıdır; bizzat olayların asli tarafları ve bizim topraklarımız olmalıdır." derken, tedavinin de nerede bulunabileceğine işaret etmek istiyoruz aynı zamanda.

Bizler bu topraklarda uzun müddet beraber yaşadık, ortak bir hafızamız var. Lakin ortak hafızamızı monolog hafızalara dönüştürdük, hepimiz bildiğimiz telden çalıyoruz. Oysa monolog söylemlerimizi diyaloğa dönüştürüp, ortak hafızamızı niçin yeniden inşa etmeyelim? Bunu becerebilirsek, başka ülkelerin meclislerinin yasalar çıkarma işgüzarlığına da fırsat tanımamış olmaz mıyız?"
- Hrant Dink, Ermenice-Türkçe Agos Gazetesi-
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Politika > Azınlıklar-Etnik Gruplar
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.