Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler - N. N. Ambraseys - TÜBİTAK Yayınları - Yer Bilimleri - 10,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler

Bu kitap, tarihçiler, yerbilimciler ve günümüzde Türkiye'nin sınırları içinde kalan bölgedeki sismik etkinliklerle ilgilenenler için bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

Hazırlanış amacı, 1500 - 1799 yılları arasında meydana gelen ve hakkında herhangi bir kayıt bulunan bütün depremleri kapsayan betimleyici bir katalog oluşturabilmektedir.

Yapıtın önsözünde adı geçen bölgede meydana gelmiş olan depremlerin daha önceki kayıtlarını bir katalog biçiminde derlemek için şimdiye kadar gerçekleştirilen girişimlerle ilgili ayrıntılı yorumlara yer verilmiş, ayrıca bunların hazırlanmasında yararlanılan hem Ortadoğu hem de Batı dillerindeki kaynak eserler tartışılmıştır.

Yapıt, büyük depremlerin etkilediği yörelerin haritaları ile Doğu Akdeniz'in hızla gelişen bu bölgesinin az bilinen tarihiyle ilgili olayların genel bir tablosunu da içermektedir.

Tübitak Yayınları, Akademik Dizi'den çıkan bu kitap, aynı zamanda mühendisler ve özellikle doğal tehlikelerin azaltılmasıyla ilgilenenler için de bir kaynak oluşturmaktadır.
(Arka Kapak)
Evekitap > Akademik > Yer Bilimleri
13,50 TL
Toprak Bilimi
16,00 TL
Mineraloji
13,50 11,48 TL
%15
Tarihsel Jeoloji

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.