Türk ve İslam Sanatı Üzerine Denemeler - Doğan Kuban - Arkeoloji ve Sanat Yayınları - Sanat Tarihi - Akımlar - Kaynak Kitaplar - 28,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Türk ve İslam Sanatı Üzerine Denemeler

Çağdaş kültürün tutarlı bir yorumuna dayalı bir tarihi yazının gelişmesi kavramsal bir durulaşmayı gerektiriyor. Oysa günümüz Türkiye'sinde bir geçit dönemi kültürünün yarı aydınlık tanımları içinde yaşıyoruz. Türk-İslam, Anadolu-Orta Asya, Doğu-Batı kutupları ve ideolojik gerginliklerin çarpıttığı yorumlar arasında böyle bir durulaşmadan söz etmek olası değil. Sadece tarih ya da sanat tarihi değil, bütün sosyal bilim dallarında kuramsallaşma sürecine yeni yeni geliyoruz. Kuban'ın bu kitapta biraraya getirilen ve bir bölümü daha önce "Sanat Tarihimizin Sorunları" adı altında yayımlanan makaleleri genel tarihi ve kültürel perspektifler içinde kavramsal sorunlara bir açıklık getirme amacıyla yazılmış denemelerdir.
(Arka Kapak)
Evekitap > Sanat > Sanat Tarihi - Akımlar - Kaynak Kitaplar
11,00 9,35 TL
%15
Rönesans
10,40 TL
Modern Öncesi

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.