Türk Halk Şiirinden Seçmeler - Şeyma Güngör - Boğaziçi Yayınları - Şiir Üzerine - 20,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Türk Halk Şiirinden Seçmeler


Türk Halk Şiirinden Seçmeler başlığını taşıyan bu kitapta, anonim halk şiiri, dinî - tasavvufî halk şiiri, âşık tarzı halk şiirinden örnekler sunulmuştur.Türk Halk Şiirinden Seçmeler, özellikle öğrencilere yardımcı kitap olması amacıyla yayımlandığından, içerik ve yöntem olarak orta ve yüksek öğretim ders programları göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Kitap Türk halk şiiri hakkında genel bilginin verildiği giriş kısmından sonra üç bölümden meydana gelmektedir. Birinci bölümde anonim Türk halk şiirinden, ikinci bölümde dinî - tasavvufî halk şiirinden, üçüncü bölümde âşık tarzı halk şiirinden örnekler bulunmaktadır

Okuyucunun sekiz yüz senelik zaman dilimi içindeki Türk halk şiirini yardım almadan anlamaları gayesiyle kitabın sonuna, metinlerdeki kelimeleri ve kelimelerin bazı kullanılışlarını içeren ayrıntılı bir sözlük, özel isimleri açıklayan bir ek ilâve edilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Şiir > Şiir Üzerine
6,50 TL
Sakin Kuyular
30,00 TL
Düş Bahçeleri
20,00 17,00 TL
%15
Şiir Okuma Anları

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.