Technical Dictionary Teknik Terimler Sözlüğü Turkish - English / Türkçe - İngilizce - Nuri Özbalkan - Alfa Basım Yayım Dağıtım - Mühendislik - 15,30 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Technical Dictionary Teknik Terimler Sözlüğü Turkish - English / Türkçe - İngilizce

201.000 Kelime

1967 yılında, o günün en büyük 14x20 ebadında 511 sayfalık 42.000 kelimelik İngilizce - Türkçe Teknik Terimler Sözlüğü yayımlandı, bunu sırayla diğer sözlükler takip etti.
O yıllar Türkiyenin ihtiyaçlarına cevap veren bir sözlük idi. Seneler ilerleyip Teknolojik alanda hamleler yapan bir ülke için bu kapasitede bir sözlük bittikçe yeni baskıları yapılan bir eser olamazdı.

Devamlı araştırmalar ve çalışmalar neticesinde bugün Türkiyede alt yapısı en kuvvetli sözlüklerle bu alanın liderliğini sürdürmekteyiz. Evet alt yapı çok ehemmiyetli. Hiçbir yayınevinde olmayan bu imkanları bugün Alfa Yayınları gerçekleştirmiş bulunuyor. 6500 sayfalık 6 cilt halinde İngilizce Türkçe ve Türkçe-İngilizce Genel Sözlüklerle kelime haznesi 950.000 e ulaşmıştır. İşte bu sözlükler bu alt yapının neticesinde meydana gelmiştir.
(Önsöz'den)
Evekitap > Bilim-Teknoloji-Mühendislik > Mühendislik
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.