Sofyalı Bali Efendi - Halil Celep - Gece Kitaplığı - Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar - 16,50 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Sofyalı Bali Efendi


XVI. Yüzyılda Balkanlar'da yaşamış en meşhur mutasavvıflardan biri olan Sofyalı Bâlî Efendi yetiştirdiği yüzlerce mürit ve yazdığı eserleriyle günümüze manevi ışık tutmaya devam etmektedir. Osmanlı Devleti'nin yükseliş döneminde yaşamış, o dönemin siyasî, sosyal ve kültürel olaylarını da kendi kabiliyetince güzel bir şekilde yorumlamasıyla da meşhurdur. Halkın sevgisini kazandığı ve onlardan biri olduğu gibi dönemin Padişahı Kanûnî Sultan Süleyman'ın da hürmet ve saygısına mazhar olmuştur.

Bugüne kadar Sofyalı Bâlî Efendi'nin hayatı ve eserleri ile ilgili toplu halde bir çalışma yapılmadığından dolayı hocalarımın da tavsiyesi üzerine Sofyalı Bâlî Efendi hakkında Doktora Tez'i hazırlamaya karar verdik. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla sadece tek bir eseri Yüksek Lisans Tez'i olarak hazırlanmış. Sofyalı Bâlî Efendi'nin tüm eserleri bugün Süleymaniye Kütüphanesi'nde mevcut; eserlerinin çoğu günümüz Türkçesine çevirilerek ve yorumlanarak bazı dergilerde yayımlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.