Şeriata Karşı Laik Eğitim Özgür Toplum - Ali Dündar - Ardıç Yayınları - Eğitim Sorunları - 6,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Şeriata Karşı Laik Eğitim Özgür Toplum

"Varlık dergisinde 'Görüp Düşündükçe' sayfasını dikkatle okuyun. O sayfayı dolduran yazarların çoğunun adını duymamışsınızdır, ülkenin şurasına burasına dağılmış gençler, ilkokul öğretmenleri, köy öğretmenleri. Birinin yazısını, Ali Dündar'ın aralık sayısında çıkan "Kuyrukludağın odunu" yazısını birlikte okuyalım:
'(....)'

Bu yazıyı yalnız Falih Rıfkı Atay'ın değil, okullar için Türkçe kitapları hazırlayanların da görmelerini isterim. Okutsunlar bunları çocuklara. Hem dilimizi öğretmeğe yarar, hem de gerçek yurt sevgisi aşılar. Övünme yok bu yazıda, yurdu benimseme var, yurdun bir acısıyla içlenme, dertlenme var, gerçek yurt sevgisi de bu değil midir? Tanımıyorum Ali Dündar'ı, duyduğuma göre bir öğretmenmiş, bir köy öğretmeni. Otursun o köyde. Hiç şüphem yok, gönlündeki yurt sevgisini çocuklara da aşılar. Onlara ormanlarımızı korumayı, yurdu benimsemeyi, süssüz, temiz bir Türkçe ile düşünüp yazmayı öğretir. Ama biz de yurdumuzun bir köyünde, Ali Dündar adında bir öğretmen, iyi bir yazar bulunduğunu unutmayalım."
-Nurullah Ataç, Ulus Gazetesi, 15.12.1951-
(Arka Kapak)
Evekitap > Eğitim > Eğitim Sorunları
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.