Sahih Akide - Soru ve Cevaplarla - Ebeydullah Arslan - Mercan Kitap - İslam ve Düşünce - 12,96 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Sahih Akide - Soru ve Cevaplarla


Değerli Kardeşim! İtikadi ve ameli tercihlerimizi, Allah'tan ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'den gelen sahih delillerle ortaya koymak zorundayız. Delille tespit edilmeyen bir inanç ve amel sahibi olmamalıdır. Bu nedenle; her sözümüzü ve amelimizi sahih delile dayandırmalıyız. Değerli Kardeşim! Allah'ın ve Rasûlü'nün önüne kimse geçirilemez. Din'in kaynağı; ayet ve sahih hadisle beraber, Rabbani ve Nebevi düşünen âlimlerdir. Bu yüzden Dini, âlimlerin gözüyle Allah'ın ayetlerinden ve Rasûlüllâh sallallahu aleyhi ve sellem'in hadislerinden alman gereklidir. Bağlı olduğun hizbe, tarikata, cemaate güvenerek, Kuran ve Sünnet'in delillerini sakın bir kenara atarak kimseyi Rab edinme.

'Şüphesiz ki Allah'tan size bir nûr ve apaçık bir Kitâb gelmiştir. Allah, bu apaçık Kitâb ile rızasına uygun hareket edenleri selamet yollarına iletir, onları izniyle küfür karanlığından çıkarıp dosdoğru yola (iman nûruna) iletir.' (Maide-15-16)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem söyle buyurur: 'Size sımsıkı sarıldıkça asla sapıtmayacağınız iki şey bırakıyorum, Allah'ın Kitâbı ve Peygamber'in Sünneti.' (Mâlik, Muvattâ' (2/899) el-Elbânî, Tahrîcu Mişkâti'l Mesâbih (184), Sahîhu'l Câmî' (2748) ve Sahîhu Tergîb (40)

Bu kitap, yıllardır delilsiz inandığınız, kutsadığınız, vazgeçemediğiniz hurafe dolu dayatılmış dini ezberlerinizi bozacak, deliller ışığında sahih dini/akideyi öğretecektir. Delille iman ve amel etmek isteyenleri, sahih akideye davet eden bu kitap, okunması gereken nefis bir kitaptır. Hayatı, delille daha anlamlı ve hasenatlı kılmak için bu kitabı mutlaka okuyunuz.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > İslam > İslam ve Düşünce
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.