Nesneleşme ve Özgürleşme Sorunu Üzerine - Çetin Veysal - Tek Ağaç Yayınevi Kültür - Düşünce - 8,50 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Nesneleşme ve Özgürleşme Sorunu Üzerine

Genç felsefe adamı Çetin Veysal, elinizde bulunan "Nesneleşme ve Özgürleşme Sorunu Üzerine" kitabını, "Max Horkheimer'da Nesneleşme ve Özgürleşme Sorunu" başlıklı doktora tez çalışması olarak tamamlamıştı. Kitabında, zamanımızın belki pek de iyi tanınmayan önemli bir filozofunu, özellikle "özgürleşme" kavramıyla ilgisinde ve tarihsel bağlantılarıyla bizlere anlatıyor. Frankfurt Okulu'nun bu ünlü ve ilginç filozofu özellikle insanın türdeşleriyle ilişkilerini konu ediniyor. İnsanın dünyadaki durumunu "nesneleşme" veya "şeyleşme" sorunları çerçevesinde tartışıyor. Çetin Veysal'ın deyişiyle, "bireyin hangi ilişkiler ve bağlantılar içinde nesneleştiği, araçlaştığı ya da şeyleştiğini, bir amaç olmaktan çıktığını, özgünlüğünü yitirdiğini" belirlemeye yöneliyor.

Çetin Veysal'ın uzun süre üzerinde çalıştığı, büyük bir emekle ve tam anlamıyla bir dil ve düşünce tutarlılığı içinde kaleme aldığı bu yapıt, çağdaş düşünceye ya da daha doğrusu düşüncelerinden birine açılmış geniş bir penceredir. Elinizdeki bu çalışmanın yalnız üniversite çevreleri için değil, felsefeyle ilgilenen tüm aydınlar için önem taşıdığına, değerli bir kaynak olduğuna inanıyor, genç felsefe adamı Çetin Veysal'ı bu başarılı çalışmasından ötürü kutluyorum.
-Prof. Dr. Afşar Timuçin-
(Önsöz'den)
Evekitap > Felsefe > Düşünce
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.