Milli Bütünlüğümüz ve Hacı Bektaş Veli - Mehmet Aydın - Atatürk Kültür Merkezi Yayınları - Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar - 6,48 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Milli Bütünlüğümüz ve Hacı Bektaş Veli

Anadolu'ya geleli dokuz yüz yıldan fazla bir zaman geçti. Balkanlara taşmamız yedi yüz yıldan daha eskidir. Denizin gel-gitleri gibi devletlerin, orduların, kültürlerin ve medeniyetlerin de gel-gitleri vardır. Yirminci yüzyıl başında kültür coğrafyamıza sığınmak zorunda kaldık. Bu coğrafyada, hür bağımsız ve demokratik bir cumhuriyet kurduk. Devlet kurmak marifet değil; korumak ve yaşatmak mühimdir.

Atatürk "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temeli yüksek Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürüdür" diyor. Türk kahramanlığı ve Türk kültürünün temeli ise, bütünlüğümüz ve güvenliğimizle ilgili ortak bilincimizdir. Ortak bilincin oluşmadığı toplumlar sosyolojik anlamda bir sosyo-kültürel yapı gösteremezler.
(Sunuştan)
Evekitap > İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.