Medeni Usul Hukukunda Belgelerin İbrazı Mecburiyeti - Güray Erdönmez - On İki Levha Yayıncılık - Hukuk - 75,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Medeni Usul Hukukunda Belgelerin İbrazı Mecburiyeti


"Medeni Usul Hukukunda Belgelerin İbrazı Mecburiyeti başlıklı bu çalışma akademik geleneklere uygun biçimde doçentlik tezi olarak hazırlanmıştır. 2010 yılında yapılan birinci basının ardından bu çalışmayı doğrudan etkileyen çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Şüphesiz bunlardan en önemlisi 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun 01.10.2011 tarihinde yürürlüğe girmesidir. Yeni Usul Kanunu belgelerin ibrazı mecburiyetiyle ilgili önemli değişiklikler ve yenilikler getirmiştir. Hukuk Muhakemeleri Kanunu üzerinde önemli etkisi olan İsviçre Federal Usul Kanunu'nun 01.01.2011 tarihinde yürürlüğe girmesi ise dikkate değer bir diğer gelişmedir. Bilindiği üzere, her iki Kanunun kabul edilerek yürürlüğe girmesinden sonra çok sayıda kitap, makale ve mahkeme kararı yayınlanmıştır. Bütün bu gelişmeler karşısında, kitabın ilk baskısını 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nu esas alarak değiştirmek ve genişletmek zarureti doğmuştur."
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Akademik > Hukuk
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.