Malzeme Bilimine Giriş - Lawrence H. van Vlack - Birsen Yayınevi - Elektrik - Elektronik Mühendisliği - 15,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Malzeme Bilimine Giriş

İkinci Dünya Savaşı sonu, jet motorları ve uzay araçları yapımı malzeme bilimlerini zorlamış ve atom fiziği gelişmesinin de yardımı ile malzemede aklın alamayacağı bir gelişme hızına varılmıştır.

Fazlasıyla çoğalan malzeme çeşit, özellik ve yapım metodlarının üniversite sıralarında öğretilmesi imkânsızlığı ve hemen her sene yeni malzeme ve işlemlerin uygulama alanına geçişi nedeniyle, kullanılan malzeme çeşitlerini teker teker inceleme yerinei malzeme özelliklerini oluşturan etken ve nedenlerin genel olarak öğretilmesi yeni bir öğretim metodu olarak uygun görülmüştür. İngilizce'den çevrilen "Malzeme Bilimine Giriş" (Elements of Matarials Science by L. H. Van Vlack) kitabı, öğretimdeki bu gelişmeye uygun olarak hazırlanmış, dışarda ve yurdumuzda bu konuda en çok tutunan ders kitabı olmuştur.
-Recep A. Safoğlu-
(Önsöz'den)
Evekitap > Akademik > Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.