Maden Rezerv Hesapları Klasik ve Jeoistatistik Yöntemler - Tayfun Yusuf Yünsel - Adana Nobel Kitabevi - Yer Bilimleri - 14,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Maden Rezerv Hesapları Klasik ve Jeoistatistik Yöntemler

Bir ülkenin madencilik faaliyetlerine temel oluşturan, bu faaliyetlerin geleceğini yönlendiren en önemli büyüklük maden rezervleri veya maden hammaddelerinin potansiyelidir. Madencilik faaliyetleri sürecinde yerbilimleri açısından en stratejik dönem maden varlığının aranması aşamasıdır. Arama çalışmaları sonucunda belirlene jeolojik kaynaklar sonuç olarak rezerve dönüştürülmektedir. Rezerv üretime, üretim ise sektörün talebini karşılamaya yöneliktir. Bu nedenle, madencilik sürecinin en kritik değişkeni rezervdir.

Madencilik faaliyetleri eldeki malzemelerin miktarı ve niteliğine bağlıdır. Bu nedenle cevher kütlesinin ekonomik olarak işletilmesi ve değerlendirilebilmesi için sağlıklı olarak tanımlanması, sınıflandırılması ve miktarının hesabı için gerekli parametrelerin belirlenmesi vazgeçilemez bir ön koşul olmaktadır.
(Önsöz'den)
Evekitap > Akademik > Yer Bilimleri
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.