Kitab-ı Teşrihü'l-Ebdan Min e't-Tıb - Mansur b. Muhammed b. Ahmed - Atatürk Kültür Merkezi Yayınları - Araştırma-İnceleme - 19,44 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim
Tarihi süreç incelendiğinde erken tarihlerde kaleme alınmış müstakil anatomi eserlerinin çok az sayıda olduğu ve genellikle anatomi bilgilerinin genel tıp eserlerinin baş kısmında verildiği belirlenmektedir. Bu sayılı tıp eserleri arasında resimli olanları daha da az sayıdadır. Örneğin İslam Dünyasında bu sayı üçtür ve onlardan nispeten erken tarihli olanı ise Mansur b. Muhammed b. Ahmed'in Kitab-ı Teşrihü'l-Ebdan adlı eseridir. Bu eserin içindeki renkli anatomi şemaları değişik eserlerde çoğu zaman kaynak göstermeksizin sıkça yayınlanmıştır. Aslında eser incelendiğinde, konuları öz olarak ele almış olduğu, ancak dönemi yazarlarından çok farklı ve önemli noktalara değindiği belirlenmektedir.
(Arka Kapak)
Evekitap > Tarih > Araştırma-İnceleme
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.