İmandan Ahlaka Yenilenme - Ejder Okumuş - İnsan yayınları - Psikoloji - Sosyoloji - 12,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

İmandan Ahlaka Yenilenme


Yenilenme; kendini yeni kılmanın, yeniden var etmenin, yeniden "boyanıp donanarak" varlık sahnesine çıkmanın ve zamanın ruhuna vakıf olup zamanda kendini yeni bir oluşla ortaya koymanın bir başka ifadesidir. Yenilenme, yeniden var olmadır; kendini değişim sürecinde tutmak, kendinde inkılâp yapmaktır. Yenilenme; düşünmek, sorgulamak, yeniden insan olmak, yeni bir insan olmak, yeni bir toplum olmak demektir. Bilinçli bir yenilenme; kendine gelmek, kendini sorgulamak ve her şeye yeniden başlamak demektir.

İnsan olarak çok yeni ve hassas süreçlere dahil olmaktayız. Birey ve toplum olarak içinde hızlı değişimlerin yaşandığı karmaşık süreçlerden geçmekteyiz. Bu süreçlerde diri ve sağlam durabilmek, kendimiz olarak var kalabilmek, hatta bu süreçlere kendimiz hakim olabilmek için bütün düşüncemizi, imanımızı, ahlâkımızı, eğitimimizi, siyasetimizi, ailemizi, zamanımızı, ekonomimizi; bütün bir hayatımızı gözden geçirmeye, yenilemeye ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu süreçlerde yeniden arınma ihtiyacımız, yeniden sorgulama ihtiyacımız, kendimizi yeniden muhasebeye çekme ihtiyacımız; yeniden iman etme, yeniden emin olma, yeniden güzel ahlâka sahip olma ihtiyacımız; kendimizi yenileme, kendimiz olma, kendimize gelme ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyaç, tartışılamaz bir zorunluluk olarak bugün bize kendini ağır bir biçimde hissettirmektedir.

İşte Ejder Okumuş'un bu kitabını, söz konusu yenilenme ihtiyacının farkında olunmasına mütevazı bir katkı olarak düşünebilirsiniz.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > İslam > Psikoloji - Sosyoloji
8,00 6,80 TL
%15
Her Yönüyle Davet
16,00 13,60 TL
%15
İslam ve Demokrasi
10,00 8,50 TL
%15
Gündelik Hayat ve Dinsellik

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.