İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Öğrenci Başarısını Değerlendirme Yeterlikleri - Yusuf Bahri Gündoğdu - Ensar Neşriyat - Yardımcı Kitaplar - 14,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Öğrenci Başarısını Değerlendirme Yeterlikleri


Öğretmen, eğitim sisteminin en önemli unsurudur. Eğitim çalışmalarının başarıya ulaşması öğretmenlere ve onların sahip oldukları yeterliklere bağlıdır. Yeterli oranda ölçme-değerlendirme bilgisi ve bunu başarıyla uygulama becerisi bir öğretmenden beklenen önemli yeterlik alanlarından biridir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Dkab) dersinde ölçme-değerlendirme yalnızca öğrencilerin başarı durumlarının değil aynı zamanda Dkab Öğretim Programı'nın da değerlendirildiği bir süreçtir.

Öğretmen yeterliklerinin artan önemine, ölçme-değerlendirmenin eğitimdeki yadsınamaz yerine rağmen Dkab öğretmenlerinin ölçme-değerlendirme yeterlikleri alanında literatür eksikliği dikkat çekmektedir. "İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Öğrenci Başarısını Değerlendirme Yeterlikleri" isimli araştırma bu alandaki eksikliği giderme konusunda ilk adımlardan birisi olacaktır. Araştırmadan elde edilen sonuçların Dkab öğretim programı geliştirme süreçlerine ve Dkab öğretmeni yetiştiren kurumların öğretmen yetiştirme programlarına katkı sağlaması umulur.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Eğitim > Yardımcı Kitaplar
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.