İki Şehrin Hikayesi - Charles Dickens - İlya Yayınevi - İngiliz - İrlanda - 30,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

İki Şehrin Hikayesi

Victoria döneminin en büyük yazarı kabul edilen Charles Dickens, romanlarında sanayi devriminin toplum üzerindeki etkilerini gerçekçi bir bakış açısıyla anlatır. Bütün romanları defalarca basılmış ve milyonlarca okuyucuya ulaşmıştır.
"İki Şehrin Hikâyesi" Londra ve Paris şehirleri arasında gelişen olayları anlatan son dönem romanlarındandır. Olaylar Fransız Devrimi sırasında geçer. Toplumun aristokrat sınıfı ile yoksul halkın çelişkilerinin anlatıldığı geniş bir olaylar zinciri birbirini takip eder. Zıt karakterler başarılı bir şekilde anlatılır. Fransız Devrimi'ni hazırlayan bütün sosyal nedenler sergilenirken, Lucy ile Marki olan Charles Darnay arasındaki aşk dikkatleri üzerine çeker.

Dostluk, arkadaşlık, adalet, özgürlük düşünceleri incelikle işlenir. Roman, büyük bir İngiliz bankasının temsilcisinin Bastil'den yeni çıkan doktoru, babasını hiç tanımayan kızı Lucy ile tanıştırmasıyla başlar.
(Tanıtım Yazısından)
Evekitap > Edebiyat - Çeviri > İngiliz - İrlanda
114,50 97,33 TL
%15
Virginia Woolf Seti (7 Kitap..
18,00 15,30 TL
%15
Dünya Küçük
14,00 11,20 TL
%20
Mantissa
19,00 16,15 TL
%15
Kül ve Ateş

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.