İki Gençlik Arasında - Ufuk Kitapları - Roman - 8,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

İki Gençlik Arasında

İKİ GENÇLİK ARASINDA Prof. Dr. Doğu Ergil 

Elinizdeki kitap tabii eğer öyle denirse bir yolculuk öyküsü mü bir anı derlemesi mi sorusuna vereceğim net bir yanıt yok. Her ne kadar Andre Gide Anı yazmak ölümün elinden bir şey kurtarmaktır dese de ölümü düşünen kim Amaç yaşamın çeşitli katlarında keşfedilenin hazzını paylaşmak. Bedeniyle çıktığı yolculukta doğayı ve ülkesini tanımayı amaçlayan ruhuyla var oluşun sırrını ve o sır içinde kendi hayatının anlamını arayan genç bir adamın serüveni demek daha doğru olur bu kitaba. Albert Einstein'a göre hayat iki şekilde yaşanır Ya hiç mucize yokmuş gibi ya da her şey birer mucizeymiş gibi. Ben hayatın bir mucize olduğunu seziyordum ama onu yaşamadan bunu nasıl anlayacaktım O nedenle yapılan yolculuk aynı zamanda 'içe doğru' ruhun ve bilincin derinliklerinde bir arayış. Her keşif bir meydan okumadır. Bilinenin ve alışılagelenin belki tümüyle değişmesi gerekir. İnsan keşifle düşünce ve eylem ufuklarını genişletirken bu değişime uyum sağlamak için kapasitelerini de zorlamak zorundadır. O nedenle keşifle biten her iç e ve dış a yolculuk insanı biraz daha güçlü biraz daha dayanıklı ve biraz daha akıllı yapar. Bu bir bilgi ve bilinç genişlemesidir daha doğrusu 'aydınlanma'dır. Aynı adı taşıyan aynı vücudu paylaşan biri 23 yaşında ötekisi 44 yaşında olan iki gencin farklı tarihlerde karada ve denizde gerçekleştirdiği 'yolculuk' yolculuklar değil boyunca keşfettiklerini paylaşmak dürtüsü elinizdeki üründe somutlaştı. Umarım onun onların duyduğu hazzı ve heyecanı siz de paylaşırsınız.

Doğu Ergil Ankara Ekim 2011

Lisans eğitimini sosyoloji dalında Ankara Üniversitesi'nde tamamladı lisans üstü derecesini sosyoloji ve sosyal psikoloji dalında Oklahoma doktora derecesini sosyoloji siyasal ekonomi ve siyaset bilimi dallarından oluşan disiplinlerarası 'Kalkınma Çalışmaları' Development Studies alanında New York Eyalet Üniversitesi'nde Binghamton elde etti. Akademik kariyerinin büyük kısmını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Mülkiye sürdürdü. Ortadoğu Teknik Üniversitesi TODAİ Yüksek Sevk ve İdare Okulu Johns Hopkins Üniversitesi'nin Washington DC'de bulunan yüksek lisans okulu School for Advanced International Studies ve London School of Economics and Political Science'ta konuk hocalık yaptı. Pek çok makale ve kitaba imza atan Prof. Doğu Ergil halen Today's Zaman ve Bugün gazetelerinde köşe yazmakta ve Fatih Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Evekitap > Edebiyat - Yerli > Roman
10,00 TL
Şeyh Bedrettin
10,00 8,20 TL
%18
Korsan Çıkmazı
16,00 TL
Kıyamet
7,00 TL
Dilin Kemiği

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.