Hz. Peygamber'in Ailesi ve Aile Hayatı - Adnan Demircan - Ufuk Yayınları - Hz. Muhammed - 10,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Hz. Peygamber'in Ailesi ve Aile Hayatı


Kur'ân-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in (sas) sünneti İslam medeniyetinin kurucu unsurlarıdır. Yaşantısını Kur'ânî ilkelerden taviz vermeden sürdüren Sevgili Peygamberimiz, günümüzde modernizmin getirdiği bazı tehlikelerle karşı karşıya kalan temel değerlerimizden biri olan ailenin korunması için örnek almamız gereken en önemli modeldir.

Sağlıklı bir aile hayatına sahip olmak için Allah Resûlü'nün (sas) aile hayatını iyi öğrenmemiz şarttır. Memleketimizin, ümmetin ve insanlığın geleceği; ahlakî değerlere bağlı, birbirlerine değer veren, Allah'ın hakkını her türlü hakkın üzerinde tutan ailelerden oluşan toplumu gerçekleştirmekle mümkündür.

Adnan Demircan Kur'ân-ı Kerîm, temel siyer ve hadis kaynaklarına dayanarak Hz. Peygamber'in (sas) ailesini ve aile hayatını çeşitli yönleriyle tasvir etmeyi hedefledi. Demircan, Resûlullah'ın (sas) ailesiyle ilgili durumu sahih kaynaklara dayanarak anlama ve anlatmaya özel önem verdi.

Sevgili Peygamberimiz'in (sas) ailesi ve aile hayatı hakkında, Hz. Peygamber'in (sas) evlilikleriyle ve aile fertleriyle ilgili yapılan haksız ve insafsız eleştirilere cevap yetiştirmek kaygısıyla değil, ilmî hassasiyetle temel kaynaklardan elde ettiği veriler çerçevesinde hakikate ulaşma kaygısıyla bir tasvir oluşturmaya çalıştı. Bu nedenle Hz. Peygamber'in (sas) günümüze ışık tutacak, günümüz insanının karşı karşıya kaldığı sorunlarını çözmesinde kendisine yardımcı olabilecek örnekler konunun esasını teşkil etti.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > İslam > Hz. Muhammed
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.