Güç Dağıtımı 3 - Yetkin Saner - Birsen Yayınevi - Elektrik - Elektronik Mühendisliği - 45,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Güç Dağıtımı 3

Yayınlanan ilk iki kitaptan bağımsız olan bu 3. kitap güç dağıtılmasında vazgeçilmez malzemelerden olan kablolar örgülü iletkenler ve baralara ayrılmıştır.

Kabloların ve baraların da iletken olmalarına karşın genellikle iletken denince hava hatlarında kullanılan som veya örgülü yalın iletkenler anlaşılır.

Kablolar bir veya birçok damarlı yalıtık iletkenlerdir. Baralar ise santralarda ve transformatör merkezlerinde büyük akımları iletmek için kullanılan daire dikdörtgen veya profil kesiti yalın çubuklardır.

Öğrenciler bir teknik kitabı ele aldıklarında ağırlıklı olarak formüllerin ve örnek problemlerin bulunduğu yerleri okuyorlar ve metinleri üstünkörü geçiyorlar Bu önemli bir noksanlık olarak görülmelidir. Kablo kesiti doğru olarak hesaplayan öğrencilerden belirleyememesi bu önemli noksanlıktan kaynaklanmaktadır. Metinlere ilginin az olduğu bilindiğinden kitabın hacminin küçük tutulmasının istenmesine karşın yine de tanımlara ve açıklamalara oldukça geniş yer vermek zorunda kalmıştır. Ayrıca önemli olduğu için kabloların yapım sonrası deneyleri de anlatılmıştır.

Bu kitapta yazılanlarla yetinilmeyip yapımcıların katalogların incelenmesi de gereklidir.
(Önsöz'den)
Evekitap > Akademik > Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.