Gamalıhaç ile Kızılyıldız Arasında İkinci Dünya Harbi'nde Sovyet Doğu Halkları - Patrik Von Zur Mühlen - Şema Yayınevi - Sol Üzerine - 13,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Gamalıhaç ile Kızılyıldız Arasında İkinci Dünya Harbi'nde Sovyet Doğu Halkları

Bu kitap İkinci Dünya Harbi'nin hemen hemen tamamen unutulmuş bir bölümüne ele almaktadır. Bu da Sovyet doğu halklarının siyasi davranıları ile Almanlar'ın bu kavimleri anti-sovyer mânâda tesir altında almak ve savaşa sokmak için sürekli teşebbüsleridir.

Yazar önce geçmişin en önemli meselelerine genel bir bakış atfetmektedir. Stalin'in 1941'den önceki milliyetler siyaseti, sovyet doğu halklarının sürgün hikayeleri ve almanların doğudaki düşmana karşı dahilde müttfik bulmak için gösterdikleri ilgi.

Bu çalışma ayrıca Sovyet doğu halklarının kendi yurtlarındaki siyasi davranışlarını incelemektedir. Bu müşahadeler Stalin'in savaş milliyetçiliklerine geniş ölçüde taviz veren milletler siyasetinin anlatılmasıyla tamamlanmaktadırlar.
(Tanıtım Yazısından)
Evekitap > Politika > Sol Üzerine
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.