E-Devlet ve Algılanışı Üzerine Bir Araştırma - Abdullah Naralan - İmaj Yayıncılık - Yeni Ekonomi (E-Ticaret) - 13,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

E-Devlet ve Algılanışı Üzerine Bir Araştırma

21. yüzyıl "Bilgi Çağı" olarak adlandırılmaktadır. Bu adlandırma için şüphesiz haklı nedenler vardır. Bu yüzyılda, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, bilgiye erişimi önceden tahmin edilemeyen ölçüde kolaylaştırmış ve basitleştirmiştir. Bu gelişmeye paralel olarak bilgisayar, internet ve mobil iletişim aygıtları hızlı bir şekilde gelişmiş ve hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Günlük hayatın sosyal, ekonomik ve politik tüm aşamalarında bilgi ve iletişim teknolojileri yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır.

Klasik devlet hizmeti sunumları da bilişim teknolojilerindeki bu gelişmelere bağlı olarak değişmiş ve çağa uymak zorunda kalmıştır. Günümüzde bu değişimi ifade eden Elektronik Devlet ve yaygın olarak E-Devlet kavramları sıkça kullanılmaya başlamıştır.

Bu çalışmada E-Devlet kavramının neyi ifade ettiği detaylı olarak incelenmiş ve farklı kesimlerindeki algılanışının ortaya konulması amacıyla üniversite öğrencileri ile üniversite öğrencisi olmayan kesim üzerinde bir anket çalışması yapılmıştır. Yapılan anket çalışması ile "E-Devletin" nasıl algılandığı, alınan e-devlet hizmetleri, e-devletin avantajları, dezavantajları ve önündeki engeller konusunda kişilerin görüşleri alınmıştır. Alınan görüşler istatistiksel olarak sınıflandırılmış, grafik ve tablo olarak anlaşılır sayısal değerlere dönüştürülmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)
Evekitap > Ekonomi - Emek - İş Dünyası > Yeni Ekonomi (E-Ticaret)
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.