Down Sendromlu Çocuklara Bedenlerini, Sınırlarını ve Cinselliği Öğretmek - Terri Couwenhoven - Down Sendromu Derneği - Çocuk Bakımı - 42,50 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Down Sendromlu Çocuklara Bedenlerini, Sınırlarını ve Cinselliği Öğretmek


Anne ve babalar üç yaşındaki çocuklarının poposunu göstermesini veya servis şoförünü kucaklamasını sevimli bulabilirler. Ancak çocukları ergenlik dönemine girdiğinde ve mahremiyetle ilgili görgü kurallarını henüz öğrenmemiş olduğunda, bu apayrı bir konu haline gelir. Sertifikalı bir cinsellik eğitmeni ve aynı zamanda Down sendromlu bir çocuk annesi olan Terri Couwenhoven aileleri ileriyi düşünerek hareket etmeye; çocuklar ve gençlerle bedenleri, mahremiyet, cinsellik, ilişkiler ve istrismarı önlemek üzerine doğrudan ve açıkça konuşmaya teşvik ediyor. "Down Sendromlu Çocuklara Bedenlerini, Sınırlarını ve Cinselliği Öğretmek" hem aileler hem de uzmanlar için çok önemli bir rehber.

Ebenveynlerin konuşulması zor gelebilecek bazı konuları çocuklarıyla gerekli bilgiye sahip olarak ve kendilerine güven duyarak konuşabilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda uzmanlara eğitimlerinde kullanabilecekleri çok çeşitli materyal ve kaynakça sağlıyor. Son derece akıcı bir dille ve içtenlikle yazılmış olan kitapta ayrıntılı açıklamalarla beraber, uygulamaya yönelik aktivitelere ve ebeveynlerin deneyimlerine de yer veriliyor. Ayrıca oldukça geniş kapsamlı olan Cd'li ek bölümünde, çizimler ve tablolarla organlarımız ve işlevlerine dair pek çok eğitim aracı yer alıyor.
Türkiye baskısında Türkiye'deki başvuru kaynakları da eklendi.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Aile > Çocuk Bakımı
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.