Demircioğlu Önce Ben Olmalıyım - Mukaddes Erdoğdu Çelik - Varyos Yayınları - Sol Üzerine - 20,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Demircioğlu Önce Ben Olmalıyım

Hüseyin aslında başından itibaren kendisinin ölüm orucuna gireceğini biliyordu bence. Ama o, tartışmaları, insanların kendilerini devrimci mücadeleyle ilişkilerini yeniden kurgulayacağı bir süreç olarak düşünüyordu. Tartışmalar sırasında, bir kolektifin kendini yeni bir düzlemde örgütlemesini istiyordu. Tüm tartışmanın özü özeti budur. Yoksa kendisine dair kararı baştan vardı. Vasiyetinde de ifade ettiği gibi; 'Kendim yapamayacağım bir şeyi başkasından istemem. Önce ben olmalıyım! '
-Deniz-

Hayatın hangi alanında olursa olsun onun için tek kılavuz vardı, komünizmdi. Yani Hüseyin çalışırken, okurken, eğlenirken, kardeşini severken de komünistti. Annesiyle, babasıyla, eşiyle ilişkilerinde de öyleydi. Otobüse binerken, film seyrederken de...Onu tanıyan herkesin başka türlü bir Hüseyin portresi çizmesinin imkanı yoktur şu hayatta... Tutkulu bir devrimcinin, insanlarla kurduğu, hayatla giriştiği sade fakat iddialı yaşamın bir örneğidir.
-Muharrem-
(Arka Kapak)
Evekitap > Politika > Sol Üzerine
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.