Çözümlü Elektrik Devre Problemleri Cilt: 2 - Serhat Özenç - Birsen Yayınevi - Elektrik - Elektronik Mühendisliği - 19,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Çözümlü Elektrik Devre Problemleri Cilt: 2

- Durum Denklemlerinin Elde Edilmesi
- Durum Denklemlerinin Çözümleri
- Öz Çözüm
- Özel Çözüm
- Tam Çözüm
- Zorlanmış Çözüm
(Ön Kapak)

Çözümlü Elektrik Devre Problemleri Kısım - 1 adlı bu kitapta elektrik devrlerinin analizini yapabilmek için geliştirilmiş çözüm yöntemlerinden Dal Gerilimleri Yöntemi (D.G.Y.) Kiriş Akımları Yöntemi (K.A.Y.), Düğüm Gerilimleri Yöntemi (D.G.Y.) ve Çevre Akımları Yöntemi (Ç.A.Y.) olmak üzere dört yöntem incelenmiş ve bu yöntemler uygulanarak bir elektrik devresinin denklem sisteminin nasıl elde edileceğini ve elde edilen bu denklem sisteminin nasıl çözüleceği gösterilmiştir. Denklem sistemlerinin elde edilmesinde sistemetik bir yöntem olan graf teorisi kullanılmış ve minimum denklem takımı ile problemler çözülmüştür. Genel olarak denklem sisteminin çözümlerinde öğrencilerimizin zorlandığı göz önüne alınarak elde edilen denklem sistemleri çözülürken matematiksel ara işlermlerde yapılmıştır.
-Yrd. Doç. DR. Adem Ünal / Serhat Özenç-
(Tanıtım Bülteninden)
Evekitap > Akademik > Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.