Çarmıh Yolcusu - John Bunyan - İnkılâp Kitabevi - İngiliz - İrlanda - 1,70 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim
Hıristiyanlık tarihi boyunca Kutsal Kitap dışında Çarmıh Yolcusu kadar iyi bilinen, çok okunan ve bol bereket sağlayan başka hiçbir kitap yoktur. İsa Mesih'e iman eden kişi ruhsal bir yolculuğa çıkmıştır. O yolculuk sana "Ardımdan gel" diye çağırmasıyla başlar, "Rab İsa, ruhumu al!" diye gözlerini yaşama kapayana kadar devam eder. Bu yol da çetin bir yoldur. Önümüze konan yarışı sabırla koşmamız için gözlerimizi imanımızın öncüsü ve tamamlayacısı İsa'ya dikmemize yardım sağlayacak birçok değerli eser arasında bu kitap bir numaradır! Mesih İmanlısının yolda karşılacağı binbir zorluk, tuzak, deneme ve sıkıntıdan nasıl başarıyla geçeceğini buradan öğrenebiliriz. Elçi Pavlus'la birlikte "Benim için ayrılma zamanı geldi. Yüce mücadeleyi sürdürdüm, yarışı bitirdim, imanı korudum" diyebilmek isteyen herkesin bu kitabı derin düşünerek okumasını içtenlikle tavsiye ediyorum.
- George Bristow
Beşiktaş Protestan Kilisesi
Vaizi ve Kitap Yazarı

"Çarmıh Yolcusu" İncil'den sonra dünya'da en çok okunan kitaptır. John Bunyan, hayatta karşılaştığı tecrübeleri, göğüs germek zorunda kaldığı sıkıntıları, günahlı bir ruhu doğru yola getirmek için ne kadar çok çaba göstermek gerektiğini, "Çarmıh Yolcusunda" uzun uzun anlatır. Günah yükü altında nasıl ezilip büzüldüğünü, bu yükten kurtulma yollarını durmadan aradığını, günah yükünden nasıl kurtulduğunu, iman yaşamındaki yürüyüşünde karşılaştığı zorlukları, tecrübeleri, düşüşleri, zaferleri kendi yaşamından örnek vererek bir bir anlatır...

Sonunda bu uzun yorucu, inişli çıkışlı iman yolculuğu zaferle bitirip özlediği göksel evine (Cennete) kavuşmanın sevincini, heyecanını dile getirir.
Bu aslında iman yaşamına adım atan her bir kişinin öyküsüdür.
-Behan Konutgan
Kutsal Kitap Çevrimeni
(Arka Kapak)
Evekitap > Edebiyat - Çeviri > İngiliz - İrlanda
30,00 25,50 TL
%15
Oedipus Kompleksim
7,00 5,95 TL
%15
Ormana Doğru
13,00 10,66 TL
%18
Narcissus'un Zencisi

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.