Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri - Taner Akçacı - Arın Yayınları - Sınavlara Hazırlık Kitapları - 20,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

-KPSS
-Hakimlik
-Kaymakamlık
-Müfettişlik
-Uzmanlık
-Kontrolörlük
-Denetçilik
-DPT Uzmanlığı
-Sermaye Piyasası Uzmanlığı
-Bankacılık
-Meslek Yüksek Okulu
-Lisans
-Yüksek Lisans ve Benzeri Sınavlara Yönelik

"Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri" başlığıyla hazırlanan bu çalışmada, sanayi devrimiyle birlikte dikkatleri üzerine çeken ve küreselleşmeyle birlikte önemini arttıran emek faktör ve emek fakötürüne bağlı olarak ortaya çıkan ekonomik ve hukuki sonuçlar irdelenmiştir.

Bu çerçevede, kitabın birinci kısmında, çalışma yaşamındaki işçi ve işveren ilişkilerinin makroekonomik incelenmesi yapılmış, özellikle emek arz ve talebi, işsizlik türleri, ücret sistemleri, sosyal güvenlik ve bireysel emeklilik sistemleri açıklanmıştır.

Kitabın ikinci kısmında, işçi ve işveren ilişkileri hukuki çerçevede ele alınmış, bireysel ve toplu işçi ilişkileri, çalışma yaşamından kaynaklanan hak be yükümlülükler, sendikalar ve işleyişi, iş uyuşmazlıkları ve çözüm yolları açıklanmıştır.
(Önsöz'den)
Evekitap > Eğitim > Sınavlara Hazırlık Kitapları
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.