C ile Bilgisayar Programlamaya Giriş - Ali Orhan Aydın - Pusula Yayıncılık - Programlama Dilleri ve Geliştirme (Programming Languages and Development) - 35,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

C ile Bilgisayar Programlamaya Giriş


Kendisini sürekli yenileyen ve günümüzde de yaygın olarak kullanılan C programlama dilini bu kitapla kolayca öğrenebileceksiniz. Programlamaya yeni başlayanlar için C dilini anlaşılır ve sade bir dille anlatan bu kitap sayesinde, temel kavramları öğrenebilecek ve örnek algoritmalar sayesinde öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz. Bilgisayar programlamaya başlamak isteyen ama çok karmaşık olduğunu düşünüp, başlamaktan vazgeçen ve yeni başlayanlar için tam bir kaynak kitap.

o Programlama Dilleri o Sayı Sistemleri o Algoritmalar, Akış Şemaları o Algoritma Örnekleri o C Programlama Çevresi o Derleyici Kurulumu o C'nin Temel Özellikleri o Temel Veri Türleri o C'de Kullanılan Operatörler o C Programlarının Yapısı o Programcılık İpuçları o Kontrol Akış İfadeleri o Karşılaştırma İfadeleri o if/else Yapısı o Döngü Oluşturma İfadeleri o İç İçe Döngüler o Dallanma İfadeleri o Fonksiyonlar o Fonksiyon Prototipleri o Diziler o Vektörler o Matrisler o Kütüphane Fonksiyonları o İşaretçiler ve Diziler o Karakter Dizileri o Dinamik Bellek Yönetimi o Çok Boyutlu Dinamik Diziler o Özyinelemeli Fonksiyonlar o Özyineleme o Sabit Veri Türü o Yapılar ve Birlikler o Dosya Yönetimi o Dosya Açma ve Kapatma o Metin ve İkili Dosyalar o Dosya Fonksiyonları o Standart Dosyalar o Yönerge Komutları o C'de Bit Seviysinde Çalışmak

Ali Orhan AYDIN

Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde sırasıyla 2000 ve 2003 yıllarında tamamladı. Doktora çalışmasını Macquaire Üniversitesi, Sydney, Avusturalya'da tamamlayan Aydın, halen İstanbul Gelişim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aydın, Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü'ne (IEEE) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası'na üyedir. Araştırma konuları arasında Yapay Zekâ, Makine Öğrenmesi, En İyileştirme ve Sosyal Benzetim bulunmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Bilgisayar Kitapları > Programlama Dilleri ve Geliştirme (Programming Languages and Development)
30,00 25,50 TL
%15
Java ile Programlama
33,00 28,05 TL
%15
Javascript Programlama

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.