Bütün Yönleriyle Bektaşilik ve Alevilik Cilt: 2 - Bedri Noyan Dedebaba - Ardıç Yayınları - İngiliz - İrlanda - 23,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Bütün Yönleriyle Bektaşilik ve Alevilik Cilt: 2

Doç. Dr. Bedri Noyan Dedebaba, kütüphanesinde bulunan altmış kadar yazma yapıtı, eski ve yeni yüzlerce kaynağı tarayarak; Aydınlatıcılarının, yol gösterici (rehber)lerinin, dostlarının bilgi birikiminden yararlanarak ve de "Ölmeden önce ölme"yi bizzat yaşayarak bu cildi yazmıştır.

Bu kitapta; Tasavvuf, Tanrı, evren, yaratılış, insan, kamil insan, arif, kutub, abdal, seyir, süluk, cezbe gibi kavramlar hakkında ilginç bilgiler verilmektedir.

Bu yapıtta, Bektaşilik-Aleviliği üstün kılan Aşk ve Sevgi işlenerek, Türk Tasavvufuna yeni bir içerik kazandırılmaktadır.

Bu ikinci ciltte, hurufilik, kıyamet, bilim gibi konularda başka yapıtlarda bulamayacağınız bilgi ve görüşlere yer verilmektedir. Elinizdeki bu ikinci cilt, Bektaşilik-Aleviliğin temel felsefesini, yani tinsel güzelliklerini sergilemektedir.
(Arka Kapak)
Evekitap > Edebiyat - Çeviri > İngiliz - İrlanda
13,00 10,66 TL
%18
Büyülü Tohumlar
23,00 18,86 TL
%18
Burma Günleri
24,00 19,20 TL
%20
Düşes
17,00 13,94 TL
%18
Güneş Tutulması

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.