Birdy - William Wharton - Artemis Yayınları - İngiliz - İrlanda - 15,20 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim
Askeri bir hastanenin dört duvarı arasında kapanmış oturuyor Birdy. Çıt çıkarmadan. Ama onun deli olduğunu söylemek kimin haddine! Vasatın altı bir tip olan ordu psikiyatrı, hastasının kendini kuş olarak kabul ettiğini hâlâ kavrayamadığı için, belki bu kopmuş vakayla iletişim kurabilir diye hesap ederek Birdy'nin çocukluk arkadaşını devreye sokuyor. Genç bir adamın önlenemez kaçma ihtiyacı, kuşlara ve uçmak merakına odaklanan Birdy, espri, zekâ, gerilim, trajedi ve hasret dolu bir öykü anlatıyor.

"Yazarı için bir zafer, okuru için bir fırsat."
-Toni Morrison-

"Aydınlatıcı ve baştan çıkarıcı."
-Newsweek-

"Hayret verici" Bu kitabı okumak, uçmaya benziyor."
-People-

"Uçuyor!.. Biraz psikolojik gerilim, biraz macera; alışılmadık olduğu kadar güçlü bir dostluğun portresi ve inanılmaz bir tutkunun son derece inandırıcı hikâyesi."
-Time-

"Nefes kesici bir şaheser."
-New York Times-

"Bambaşka bir akıl kavramı yaratıyor... Ustaca yazılmış."
-Los Angeles Times-

"İnsanı derinden yakalıyor ve bırakmıyor. Birdy'nin rüyaları gibi bu roman da okuru müthiş bir uçuşa çıkarıyor."
-Cleveland Plain Dealer-

William Wharton: Yazdıkları ile modern klasikler arasında kabul edilen Wharton'ın 1979 tarihli Birdy'si Amerikan Kitap Ödülü'ne layık bulunmakla kalmadı, bir çoksatar ve yine ödüller kazanan, aktörleri Matthew Modine ve Nicholas Cage'i yıldızlaştıran bir filme dönüştü (1984). Philedelphial... Wharton, 1960 yılında Ucla'de psikoloji doktorası yapmış ve 60'ların ortalarında, ressam olarak hayatını sürdürmek üzere Fransa'ya taşınmıştı. Yazarlık onun ikinci kariyeriydi. 82 yaşında öldü.
(Tanıtım Bülteninden)
Evekitap > Edebiyat - Çeviri > İngiliz - İrlanda
15,00 TL
Oliver Twist
13,00 10,66 TL
%18
Bülbülün Gözündeki Cin
15,00 TL
Luksor Serüveni
22,00 17,60 TL
%20
NW Londra

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.