Bana Kahraman Olduğum Söylendi - Ben Fountain - Domingo Yayınevi - İngiliz - İrlanda - 21,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Bana Kahraman Olduğum Söylendi


"Billy kahramanlık yapmaya falan çalışmıyordu, hayır. Kahramanlık ona geldi ve şimdi ödü kopuyor, beyin kanserinden korktuğu kadar korkuyor; ya bir daha gelirse?"

2012 National Book Award finalisti

Ulusal Kitap Eleştirmenleri EN İYİ ROMAN ödülü

New York Times, Washingron Post, Amazon, Time, Goodreads ve Kirkus'un "2012 YILININ EN İYİ KİTABI" seçkilerinde.

Bu kadar iyi bir roman okuduktan sonra şöyle bir sorun beliriyor: Bundan sonra ne okuyacağım? Nick Hornby

"Bu kitap beni darmadağın etti." Colin Firth

Hepsi üç dakika sürdü. Irak'ta pusuya düşürülen Bravo takımı düşmanı bozguna uğratmayı başardı ve her şey Fox TV kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Sadece saatler sonra birer Youtube fenomeniydi Billy Lynn ve silah arkadaşları. Uzaktaki savaşın kapılarına gelmesinden korkan -ve bundan korktukları için utanan- büyük ve kudretli Amerikan ulusunun kahramanlarıydı artık onlar. Bu durumda Bush yönetiminin onları yuvalarına geri getirip ülke çapında bir "Zafer Turu"na çıkarmasından doğal ne olabilirdi ki?

Bu turun son saatlerini anlatıyor Bana Kahraman Olduğum Söylendi. Dev bir stadyumda, yüzlerce spotun altında Amerika son bir kez kutsayacak Bravo'yu. Amigo kızlar onları azdırmaya, Hollywood film haklarını ucuza kapatmaya, nüfuslu zenginler meselenin petrol değil demokrasi olduğunu onlardan duyup kefaret koparmaya çalışacak. Tüm bu "miş gibi" gerçekliği ve kitlesel hezeyan karşısında, hiç de benimseyemedikleri kahramanlıkları, hayli demlenmiş kafaları, kaybettikleri arkadaşlarının acısı ve coşmuş hormonlarıyla -çünkü henüz 20 bile değiller- baş etmek zorunda kalmış sekiz genç adamın hikâyesi bu.

Yarın savaşa geri dönüyorlar.
(Tanıtım Bülteninden)

Evekitap > Edebiyat - Çeviri > İngiliz - İrlanda
19,00 16,15 TL
%15
Son İstasyon
14,00 11,20 TL
%20
Ortaçağda Bir Kadın
21,00 17,85 TL
%15
İnsandan Kaçan
20,00 16,00 TL
%20
Hayat Beklemez

Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.