Asenkron Makinalar ve Kontrolü - Seta Boğosyan - Birsen Yayınevi - Elektrik - Elektronik Mühendisliği - 27,00 TL | Evekitap
Giriş
Sepetim

Asenkron Makinalar ve Kontrolü

Asenkron makinalar basıt yapıları ve az bakım gerektirmeleri nedeniyle sanayide yaygın olarak, kullanılmaktadır. Özellikle mikro-elektronik teknolojisinin yol açtığı, gerek güç elektroniğinde kullanılan elemanların çeşitlilik ve güçleri ve gerekse mikro işlemci ve dijital işaret işleyiciler (DSP) alanındaki gelişmeler bu makinaların hız kontrol sistemlerindeki kullanımını daha da yaygınlaştırmıştır. Günümüzde bu makinalar ve sürme/kontrol devreleri yurdumuzda da üretilmektedir. Bu etkenleri göz önüne alarak bu yayının lisans/yüksek lisans düzeyindeki elektrik ve makina mühendis/yüksek mühendis adayları için olduğu kadar, sürekli gelişen teknoloji nedeniyle sanayide çalışan mühendisler için yararlı olmasırıa çaba gösterilmiştir. Asenkron Makinalar ve Kontrolü isimli kitabımız uzun yıllar öğrenci ve mühendislere elektrik makinaları konusunda temel ve yardımcı kitap olarak hizmet eden ve Prof. Dr. M. Kemal Sarıoğlu'nurı eseri olan Elektrik Makinalarının Temelleri-Asenkron Makinalar kitabı ve bu konuda yazılmış az sayıdaki diğer kitapladan farklı olarak, bu makinaların modellenmesi ve kontrolü konularına yeni ve modern bir bakış açısı sunmayı amaçlamaktadır.
(Önsöz'den)
Evekitap > Akademik > Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Kitaba Özel Alışveriş Kulübü

Türkiye'nin kitaba özel ilk ve tek fırsat alışveriş sitesi Evekitap üyelerine her gün farklı fırsatlar sunuyor. Evekitap ile yeni kütüphanenizi toplamaya hazır mısınız?

Zaten Üyeyim
Kayıt Ol Fırsatları Yakala
  • Soyad
  • Şifre

Fabrikod tarafından geliştirilmiştir.